Leasing polega na dzierżawie przez leasingodawcę przedmiotu najczęściej dużej wartości na rzecz leasingobiorcy. Obie strony korzystają na umowie. Leasingodawca zarabia odsetki od uruchomionego leasingu, natomiast leasingobiorca koszty związane z leasingiem czyli comiesięczną ratę leasingową odlicza od podatku, a ponadto zyskuje sprzęt, na który nie byłoby go stać.

Leasing samochodowy to oszczędność

Leasing pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami podatkowymi, wydatki ponoszone przez leasingobiorcę (korzystającego), stanowiące spłatę określonej w umowie wartości samochodu będącego przedmiotem leasingu, zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

Jak widzimy leasing polega na zwiększeniu zysków jak i klienta, tak i firmy leasingowej, czyli nie dopuszczenie do rozwijania się obydwu firm. Często zdarza się, że chcąc wziąć samochód w leasing, sprawdzamy jeszcze inne formy pozyskania gotówki, na przykład takie jak kredyt. Jednak inne formy wiążą się z narażeniem finansów naszej firmy, aczkolwiek mogą mieć lepsze warunki.

Możliwości leasingowe firmy

Sprawdzając nasze możliwości leasingowe najczęściej można skorzystać z kalkulatora rat leasingowych, który pomoże znaleźć najkorzystniejszą ofertę na leasing samochodowy.

Podsumowując leasing jest czymś w rodzaju dzierżawy lub najmu samochodu. Biorąc samochód w leasing nie stajemy się jego właścicielem, lecz tylko użytkownikiem. Pod czas leasingu, właścicielem auta jest wciąż firma, która udziela nam leasingu. To ona rejestruje pojazd, ubezpiecza go i tym samym posiada do niego wszelkie prawa.

Kategorie: blog