Nie da się ukryć, że przedsiębiorcy i osoby prywatne myślą zupełnie różnymi kategoriami również w takiej kwestii jak sposób i celowość nabywania aut czy auta. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ większość osób prywatnych kupuje czy nabywa auto w celu cieszenia się, nim jak najdłużej, natomiast sam przedsiębiorca myśli przede wszystkim o tym jaka jest użyteczność rozwiązania i jakie płynąć będą z niego korzyści. Stąd też, o ile dla osób prywatnych jedną z kwestii bardzo istotnych jest przeniesienie prawa własności w przypadku korzystania z finansowania zewnętrznego w celu zakupu auta o tyle przedsiębiorca budując albo poszerzając flotę aut na kwestii własności się nie skupia albo też skupia się, ale na tym, by nie została przeniesiona. 

Dlaczego leasing samochodów jest korzystny dla firm?

Konkretnie przedsiębiorcę interesuje leasing samochodów, czyli płatne użytkowanie na określony czas wpisany do umowy z leasingodawcą. Czyli firma uzyskuje nowe reprezentacyjne samochody a przedsiębiorca wpisuje wartość rat leasingowych jako koszt, który z racji amortyzacji umniejsza podstawę naliczenia podatku dochodowego. Już sama ta korzyść przekonałaby większość prowadzących działalność o słuszności dokonania takiego, a nie innego wyboru.  

Leasing samochodów przynosi większe korzyści niż kupno.

Co jeszcze płynie z faktu, że nie zostaje przeniesiona własność pojazdów, które są brane w leasing samochodów? Mianowicie to, że przedsiębiorca nie musi się przejmować kosztami ich serwisowania albo usuwania szkód, ponieważ te bierze na siebie sam finansujący leasing. Inna kwestia to fakt, iż samochody po okresie użytkowania zostają oddane na parking firmy, która leasingu udzieliła a przedsiębiorca może spokojnie wybrać inne auta z oferty znajdującej się w tej samej firmie. Czyli bez zbędnych kosztów flota aut jest odświeżona i staje się bardziej reprezentacyjna co doceniają tak samo pracownicy firmy jak też kontrahenci . Podsumowując można stwierdzić, że brak przywiązania do samego przeniesienia prawa własności samochodów świadczy o wyobraźni i najzwyczajniej profesjonalizmie przedsiębiorcy. 

Kategorie: blog