Prawdopodobnie większość osób spotkała się w swoim życiu z terminami takim jak widzenie termowizyjne albo też termowizja jednak niewielu kojarzy je z badaniami energetycznymi domów mieszkalnych. Takie jednak cywilne wykorzystanie widzenia różnic temperatur jest najczęstsze. Na czym zatem polega samo badanie i dlaczego opłaca je się przeprowadzić we własnym domu.

Badanie termoizolacji domu

Odpowiedź nasuwa się praktycznie sama i to automatycznie. Mianowicie dzięki postrzeganiu obrazu na zasadzie termowizji specjaliści mogą ocenić czy dom jest energooszczędny za co za tym idzie czy jest też ekologiczny z szerszej perspektywy. Jak się okazuje samo badanie nie zajmuje wiele czasu z racji tego że kamera termowizyjna pokazuje obraz na zasadzie kontrastu uciekające ciepło ma kolor czerwony do żółtego a sam ochładzający się obszar mocno niebieski. Dzięki przeprowadzeniu samego badania właściciel domu wie dokładnie ile ciepła i którędy ucieka z niego podczas sezonu grzewczego.

Termowizja pomaga budować energooszczędne domy

Jest to istotna informacja szczególnie dla osób które planują przeprowadzenie ulepszeń jeżeli chodzi o izolację cieplną samego budynku. Mając na względzie szczelność można też już na etapie samego budowania dobierać te materiały które dają zdecydowanie większą gwarancję nie oddawania za darmo ciepła i energii z domu na zewnątrz. Niewątpliwie termowizja jako technika jest też wykorzystywana przez specjalistów od bezpieczeństwa energetycznego, używając specjalnych kamer oceniają na ile dany budynek w optymalny sposób zapewnia zużycie energii. Czy też kiedy z racji źle dobranych materiałów sama konstrukcja wymaga znacznie więcej energii niż jest to bezpieczne czy też konieczne.

Dlatego jeżeli chce się mieszkać w faktycznie ekologicznym domu można korzystając z okazji zamówić w specjalistycznej firmie kontrolne badanie termowizyjne wskazujące jasno jak na dłoni które miejsca i obszary w budynku czy mieszkaniu są dobrze izolowane a które zdecydowanie wymagają ingerencji i poprawy.

Kategorie: blog